Porady

Wyprowadzka – gdzie przechować swoje rzeczy?

Wyprowadzka, bardzo często jest zaskoczeniem, albo jak w obecnych czasach koniecznością minimalizowania wydatków. Przejście w tryb pracy zdalnej pokazało, że mieszkanie blisko firmy nie jest już koniecznością, a opcją. Choć częściej jest to z powodu, zamknięcia działalności, której bez odpowiedniej strategii nie dałoby się prowadzić, ale często „odgórny zakaz” powoduje, że wiele firm, choć mogłoby sobie poradzić nawet bez np. otwartego punktu, tak nie mogą.

Powoduje to, że ludzie uciekają w bezpieczniejsze miejsca np. do domu rodzinnego, czasem wracają do rdzennego kraju, gdzie pomimo „wszechobecności” wirusa, warunki na rynku pracy są bardziej przyjazne.

Utrzymanie mieszkania, czy lokalu usługowego, bez możliwości zarobienia na opłaty, które nie są zawieszone, staje się dużym obciążeniem i prowadząc legalny interes nie byłoby szans na opłacanie. Mamy najdłuższe 2 tygodnie w historii, które uniemożliwia prowadzenie biznesu, w szczególności usługowego np. fryzjerzy.

Przez to może się zdarzyć, że w krótkim czasie musimy opuścić lokal lub mieszkanie, a powoduje to, że nie mamy gdzie przechować wyposażenia, czy to w przypadku fryzjera – fotele barberskie – czy w przypadku mieszkania mebli i sprzętu agd.

Z jednej strony zyskuje się niebywałą okazję, w generalnych porządkach i wyrzuceniu nagromadzonych przez lata „drobiazgów”, które nie chcemy zabrać ze sobą. W przypadku kiedy są w dobrym stanie możemy oddać je potrzebującym, znajomym, czy w późniejszym czasie np. sprzedać.

Z drugiej dostaje się nerwową atmosferę i próbowanie załatwić wszystko w krótkim czasie. Bardzo często wiąże się to z zapotrzebowaniem na firmę przeprowadzkową, jeśli mamy gdzie przenieść się, tak tu wyszukanie firm jest łatwe wpisując w wyszukiwarkę Google np. „przeprowadzki Warszawa„, ale co w przypadku kiedy nie mamy gdzie podziać się, a rzeczy muszą zniknąć z lokalu?

Może to być spowodowane tym, że nowe miejsce nie jest w pełni gotowe do zamieszkania bo trwa remont lub nie jest jeszcze na tyle wykończone by móc przechować rzeczy choć w jedynym pomieszczeniu.

W takich przypadkach bardzo pomocne są różnego typu magazyny, czy składziki, czy nawet przechowywalnie. Każde większe miasto posiada przynajmniej kilka takich firm, oferujących powierzchnie magazynową, a w wielu przypadkach pomogą zapakować i zawieźć rzeczy do składu.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób prywatnych jak również firm, gdyż nie martwimy się całą logistyką, a zyskujemy łatwy dostęp do swoich rzeczy.

Firmy posiadają zróżnicowane oferty i wybór najlepszego wiąże się z tym co w danej chwili potrzeba. Należy również pamiętać, że wiele firm może wymagać wcześniejszego ustalenia i „za godzinę” wiele z nich nie będzie wstanie zorganizować, czy to transportu, czy nawet magazynu (np. odkurzenie).

W obu przypadkach należy wszystko odpowiednio wcześniej spakować i zabezpieczyć, by przy transporcie nie uległo nic zniszczeniu.

Similar Posts