Porady

Ważne wskazówki, aby uniknąć błędów przy przeprowadzce – również samodzielnej

Podczas przeprowadzki jest wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak. Może nie popełnisz błędu i wszystko pójdzie gładko, ale jest bardziej prawdopodobne jest, że coś się stanie w twoim domu podczas przeprowadzki. Wykonując samodzielnie przeprowadzkę i to w krótkim czasie, łatwo jest popełnić jakiś drobny błąd. Wraz z ilością „mniejszej ilości czasu” jest coraz więcej stresu i frustracji, a wtedy zaczynamy się spieszyć.

Pośpiech – chcemy zrobić coś szybciej, a często bywa tak, że robi się to znacznie dłużej niż gdybyśmy byli spokojni i opanowani. Wydajność i zwiększenie komfortu samej przeprowadzki, bez pośpiechu i dużego stresu można osiągnąć wynajmując profesjonalną firmę od przeprowadzek.

5 najczęściej spotykanych błędów przy samodzielnej

przeprowadzce lub taxi bagażowym.

Błędy, błędy, błędy. Niczym komary, są małe, ale potrafią zajść za skórę, w szczególności przy zasypianiu. Tak samo przy przygotowaniach do przenoszenia się z miejsca na miejsce zawsze pojawiają się drobne kłopoty. Ważne jest by na bieżąco je poprawiać, bo niczym komary, w dużej ilości stają się nie do wytrzymania.

 • Zapominanie o ważnych rzeczach – podczas pakowania wiele rzeczy staramy się odpowiednio posegregować, gdzie najważniejsze zwykle zostawiamy na sam koniec. Tak by były zawsze pod ręką. Może to spowodować, że zwyczajnie o nich się zapomni.
 • Złe pakowanie – szybkie pakowanie, czy zły wybór opakowań, do których się pakuje rzeczy może spowodować np. zniszczenie np. talerzy, szklanek, czy nawet „nowszych” rzeczy takich jak elektronika. Za takie złe spakowanie firma przeprowadzkowa może nie odpowiadać bo zabezpieczenie takich rzeczy jest po stronie klienta (zwykle klient woli pakować się sam). Również często zapomina się o odpowiednim nawet zamknięciu opakowań, tak że wszystko z nich się wysypie w trakcie transportu.
 • Złe zabezpieczenie mebli – samodzielna przeprowadzka jest wyzwaniem w tym przypadku. Z jednej strony jesteśmy świadomi że meble mogą niszczyć elementy w otoczeniu jak i same ulec zniszczeniu przy przewożeniu. Czasem na szybko „podstawi się tekturę” czy użyje koców, ale w wielu przypadkach może być to nie wystarczające.
 • Zaniedbanie wszystkich niezbędnych dokumentów prawnych (takich jak akty własności) – bardzo często posiadamy „teczkę” ze wszystkimi ważnymi dokumentami, o których przez lata można nie pamiętać, bo nie są zwykle potrzebne. W trakcie przenoszenia się do nowego miejsca np. z powodu sprzedaży starego mieszkania choć teczka była używana „jakiś czas temu” tak została odłożona na swoje miejsce. Tak o niej zapomina się najczęściej i dobrze jest mieć osobę, która o tym przypomni.
 • Ignorowanie wszystkiego – w sytuacjach stresowych bardzo często przy pojawianiu się trudności lub błędów, bardzo często odkładamy problemy na później „bo nie ma czasu”. Niestety tworzy to w pewnym momencie tak dużą ilość problemów, na które trzeba poświęcić o wiele więcej czasu i uwagi niż na na bieżąco poprawienie, naprawianie.

Lista 8 niezbędnych rzeczy do przeprowadzki?

A) Odpowiedniej wielkości pudła – dobór pudeł do przeprowadzki jest istotny. Z jednej strony pozwala to na odpowiednią segregację, ale również ma ogromny wpływ na sposób pakowania. Dobrze dobrane pudełka pozwolą zmieścić i przewieźć samodzielnie więcej rzeczy, w krótszym czasie. Również jeśli samochód pożyczyliśmy to dobrze jest dostosować wielkość pudeł do jego pojemności.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

B) Kilka worków na śmieci – tak jak w przypadku generalnych wiosennych porządków, tak i przeprowadzce wiele rzeczy zostaje wyrzuconych. Dobrze jest umieszczać tego typu śmieci od razu w workach, niż na osobną kupkę, a tym bardziej unikać pakowania, tak jak rzeczy do przeprowadzki.

C) Zestaw narzędzi:

 • Długopisy i papier – do zrobienia listy, oznakowania co gdzie znajduje się,
 • parownica (opcjonalne) – narzędzie bardzo przydatne do oszczędzania miejsca
 • nożyczki.

D) Taśma klejąca – potrafi jej schodzić bardzo dużo przy przeprowadzce.

E) Folia bąbelkowa – jedno z podstawowych akcesoriów służących do zabezpieczania różnych przedmiotów i wypełnianie miejsca.

F) „Gazety” – tego typu papier do zabezpieczania jest równie istotny co pudła. Nawet posiadając folię bąbelkową, trudno byłoby nie wykorzystać również innej formy zabezpieczania. Pozwala to zabezpieczać np. kubki przed wpływem wibracji, by nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu.

G) Koce – zwykle służą do zabezpieczenia rzeczy w transporcie m.in. zasłonienie mebli, by te nie miały bezpośredniej styczności z innymi rzeczami, czy samym samochodem.

H) Worki strunowe – przydatne przy pakowaniu kosmetyków. Pozwala to zabezpieczyć kosmetyki przed wylaniem i zniszczeniem rzeczy znajdujących się obok.

Dużo informacji? A jeszcze wszystko trzeba spakować.

Sam proces pakowania, można porównać do układania puzzli. Wszystko musi się zmieścić, często w małych pudłach. Tu należy zachować spokój i nie denerwować się, kiedy coś nie mieści się. Najważniejsze nim rozpocznie się proces pakowania ułożyć plan.

Dobry plan – podstawa przeprowadzki

Najważniejsza jest wiedza, co gdzie, z czym spakowane powinno być. Również istnieje kilka sposobów pakowania. Jednym z nich jest układanie tematyczne, tak że wszystkie przedmioty z całego mieszkania o konkretnym typie będą w jednym miejscu.

Rozwiązanie ma wadę, a jest nią, że często zapominamy, o tym co będzie jak już wszystko zostanie przewiezione w nowe miejsce. Bardzo często wypakowanie może trwać dłużej niż pakowanie. Należy właśnie z tego powodu przygotować pudło na „pierwsze dni” po przeprowadzce. Dzięki temu będzie co zjeść, w co ubrać się, a przez to wypakowywanie nie będzie stresujące i irytujące.

Drugą strategią działania jest pakowanie „pomieszczeniami”. Pozwala to na łatwiejsze zapamiętywanie, co gdzie się znajduje. Jest to najczęstszy wybór działania przy przeprowadzkach. W wielu przypadkach osoby posiadają bardzo dużo różnych „rzeczy”, które nie są najpilniejszej potrzeby, ale mają np. charakter sentymentalny.

Również i to działanie ma swoją wadę, a jest to, że wiele pudeł nie jest bardzo długi czas wypakowywane bo nie ma tam nic „pilnego”, więc nie powinno zaskoczyć, to że wiele pudeł przez tygodnie może być nie ruszone.

Jak dobrze przeprowadzić proces pakowania do przeprowadzki?

Tak jak przy pakowaniu, każdy ma swoje nawyki. Wiele rzeczy chciałby zachować w odpowiednim dla siebie porządku, ale jest wiele elementów wspólnych, które jest dobrze zachować. Kilka prostych zasad pozwoli nie tylko na łatwiejsze pakowanie, ale również wypakowywanie i przenoszenie. Dając większe poczucie bezpieczeństwa również w transporcie.

 1. Przygotować miejsce na śmieci, które będą pojawiały się, czasem w dużej ilości w trakcie pakowania. Sam proces wyrzucania śmieci również jest istotny. Należy unikać wyrzucania śmieci do kartonów i pudeł, które są podobne do tych, gdzie będą rzeczy jakie chcemy zachować.
 2. Nie bać się wyrzucać rzeczy, które nie były używane i są zbędne. Bardzo często posiadamy dużą ilość przedmiotów, które leży na dnie szafy i jest praktycznie zerowa szansa, że będzie kiedykolwiek użyte.
 3. Spakować pudło na „pierwszy dzień” – pozwoli to na komfortowe funkcjonowanie w nowym miejscu. Bez potrzeby szukania „papieru”, czy chemii.
 4. Oszczędzaj miejsce – wiele rzeczy można spakować jedno w drugie. Ograniczy to ilość pudeł potrzebnych do spakowania wszystkiego.
 5. Przygotuj rzeczy i narzędzia do pakowania. Bardzo często pakowanie wykonywane jest w pośpiechu, a przez to, wiele elementów jest „wrzucane losowo” bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Takich sytuacji należy unikać.
 6. Przy całym procesie pomaga wykonanie listy i oznakowanie pudeł, tak by wiedzieć zawsze, co gdzie jest pakowane. Drobny szczegół, ale znacznie ułatwia.
 7. Zabezpiecz odpowiednio różnego typu chemię m.in. kosmetyki – tu bardzo wygodnym rozwiązaniem są folie strunowe.
 8. Należy zwrócić dodatkową uwagę na rzeczy delikatne i nie obawiać się, użycia „za dużo” papieru w celu zabezpieczenia ich przy pakowaniu. Również bardzo ważne jest, by pudła z delikatnymi rzeczami nie posiadały „luzu”, więc mocno można zaprzyjaźnić się z folią bąbelkową.

W przypadku pakowania ubrań również istnieje wiele różnych metod pakowania i przygotowania do transportu. Z jednej strony można zwinąć w rulon, a z drugiej można wykorzystać parownicę, by jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsce. Też często jest pakowanie ubrań „w worki” tak by rzeczy zostały przetransportowane wraz z wieszakami. Korzystając z firmy przeprowadzkowej istnieje duże prawdopodobieństwo że posiadają taki stelaż do tego przeznaczony.

Przeprowadzki Mieszkań i Domów – Warszawa

Pudła spakowane, wszystko gotowe, a co z meblami?

Wiele osób wynajmuje mieszkania, które są „na stanie” i tutaj nie ma żadnego problemu co z takimi meblami należy zrobić. Inaczej sytuacja wygląda kiedy mamy zdać puste mieszkanie.

W takim przypadku można wykonać wiele kroków.

W przypadku, kiedy zabieramy meble ze sobą należy pamiętać, że dużo mebli można łatwo zdemontować i zamontować ponownie bez uszczerbku na ich „wytrzymałości”. Tu przy samodzielnej przeprowadzce dobrze jest poprosić znajomych o pomoc. Kiedy natomiast korzystamy z firmy od przeprowadzki, również i to wykonać mogą w cenie.

Jak przebiega proces zabezpieczania mebli przy przeprowadzce:

 • demontaż i ponowny montaż mebli, które wytrzymają taki proces. Wiele mebli ma swoje lata i demontaż mógłby spowodować że utracą np. swoją stabilność,
 • odpowiednie zabezpieczenie np. kocami, foliami różnego typu, tak by nie porysowały się, ani nie wpływały na inne przedmioty i pudła,
 • w transporcie ogromną rolę odgrywają pasy usztywniające i koce. Pozwala to utrzymać meble „w miejscu”.
 • Dla cięższych mebli i przedmiotów nietypowych takich jak fortepian sam proces wynoszenia jest na tyle trudny, że tutaj bez pomocy fachowców przedmioty ulegają łatwemu zniszczeniu. Nie można ich demontować, a przez to w transporcie należy jeszcze baczniej zwracać uwagę na odpowiednie zabezpieczenie i usztywnienie.

Jeśli nie chcemy zabierać mebli ze sobą, dobrze jest je oddać, ale kiedy czas na to nie pozwala (wiele osiedli ma zakaz wyrzucania mebli i stawieniem ich przy śmietniku) tu już konieczne będzie zamówienie firmy specjalizującej się w wywożeniu mebli – bardzo często również i tą usługę posiadają firmy specjalizujące się w przeprowadzkach.

Tu należy zwrócić uwagę na koszty takiej usługi i zadanie odpowiednich pytań przewoźnikowi. Również pytania te są istotne kiedy cały proces przeprowadzki chcemy zlecić.

Jakie pytania należy zadać firmie przeprowadzkowej?

Istnieje wiele ofert firm przeprowadzkowych, które konkurują nie tylko cenami, ale przede wszystkim jakością oraz pakietem usług dodatkowych, które nie są często wymianie w ofertach. Koszt przeprowadzki jest bardzo zbliżony i czasem różnica jest nieduża, ale w przypadku kiedy potrzeba „na już” ceny mogą być drastycznie inne. Stąd dobrze jest zawsze mieć przygotowane pytania do przewoźnika.

Przeprowadzki Warszawa Cena

 • Ile wynosi koszt za godzinę i czy jest możliwość darmowej wyceny. Ceny za godzinę są zbliżone, ale wiele firm nie oferuje wycen. Istnieje również wiele firm lokalnych, których jakość może być drastycznie inna.
 • Jakie samochody są do dyspozycji. Jest to istotne pytanie kiedy posiadamy dużo rzeczy, często nietypowych. Również tu istotne jest czy są różnice w cenach za godzinę. Tak jak w przypadku zamawiania taksówki bagażowej od dużych sieciówek może być wielokrotnie droższe niż zamówienie „drogiej” taxi bagażowej od firmy specjalizującej się w przeprowadzkach.
 • Czy posiadają ubezpieczenie. Jeśli zależy Nam na jakości pytanie to powinno paść jako jedno z pierwszych. Firmy z ubezpieczeniem wykonują działania zgodne z wytycznymi ubezpieczyciela, tak by w razie „nieszczęść” klient mógł otrzymać rekompensatę. Jest to podkreślenie, że firma stawia na jakość i zadowolenie klienta.
 • Kolejnym pytaniem powinno być w jaki sposób zabezpieczają sprzęt AGD i RTV. Pozwoli to na rozeznanie wstępne, czy czynności te możemy wykonać samodzielnie „dla oszczędności”, ale również zyska się pewność, że przedmioty będą odpowiednio zabezpieczone.
 • Duża część przewoźników dostarcza również wszelkiej maści pudła, taśmy i inne elementy przydatne przy procesie pakowania i transportu. Dobrze jest się upewnić czy dana firma również to oferuje i w jakiej cenie.
 • Jeśli zależy nam na najwyższej jakości, to pytanie o stan techniczny pojazdów jest również istotny.

Na podstawie rozmowy z przewoźnikiem i uzyskaniem odpowiedniej wiedzy można dopiero wybrać odpowiednią firmę. Podejście i łatwość nawiązywania kontaktu z klientem jest zawsze kluczowa, a indywidualne podejście pozwoli poczuć się docenionym w tak nietypowej sytuacji jaką jest przeprowadzka.

Przeprowadzki Warszawa – Tanio i dobrze. Alfa

Similar Posts