Porady

Moving Boxes: Rodzaje, gdzie kupić pudełka do przeprowadzki i wskazówki dotyczące pakowania

Pudła do przeprowadzek są koniecznością podczas przenoszenia lub przechowywania rzeczy. Ważne jest, aby chronić przedmioty, których nie chcesz połamać, a będzie to łatwiejsze, jeśli użyjesz odpowiedniego typu pudełka dla każdej kategorii przedmiotów. Ten artykuł omawia różne rodzaje pojemników, gdzie je kupić i jak najlepiej zapakować delikatne przedmioty, aby były bezpieczne podczas transportu.

Do różnych rodzajów pudełek do przeprowadzek należą:

  • Pudła kartonowe – Są najbardziej powszechne i niedrogie. Nie oferują one zbyt wiele w zakresie ochrony, ale mają niską cenę. Pudła do przeprowadzki występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach, kolorach. Pudła kartonowe są prawdopodobnie najczęstszym wyborem, ponieważ są niedrogie, ale nie chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi zgnieceniem (chyba, że są podwójnie karbowane).
  • Wyściełane pudełka do przeprowadzek – Ten rodzaj pudełek jest wykonany ze sztywnej tektury falistej, która została wyłożona wewnątrz grubą pianką poliuretanową, aby chronić rzeczy w nim umieszczone. W niektórych przypadkach ten typ może mieć dodatkową warstwę na wierzchu dla jeszcze większej ochrony. Wadą jest to, że są one często dość drogie w stosunku do ich pojemności wagowej, ale jeśli chodzi tylko o wartość ubezpieczeniową, to ryzyko jest mniejsze niż przy użyciu tańszych opcji, takich jak papierowe lub plastikowe torby, które są bardzo podatne na uszkodzenia podczas transportu z powodu ich lekkość.
  • Plastikowe pudełka do przeprowadzek – Ten rodzaj pojemników jest wykonany z mocnego plastiku i gdy są nowe, zapewniają największą ochronę dla przedmiotu podczas transportu. Wadą tego rodzaju pudełek jest to, że mogą być bardzo drogie, jeśli nie znajdą ich Państwo gdzieś używanych lub na wyprzedaży.
  • Kartonowe pudła na garderobę – Są to specjalnie zaprojektowane kartonowe pojemniki z wbudowanymi wieszakami w miejscu ramienia, tak aby wszystkie Państwa ubrania podczas transportu pozostały starannie złożone. Z przodu mają miejsce na buty, jak również szerszy otwór na jednym końcu, co sprawia, że łatwiej jest załadować rzeczy do tego typu pudeł niż do innych, bez konieczności wcześniejszego wyjmowania każdego elementu.
  • Skrzynie drewniane – Jeśli potrzebują Państwo czegoś cięższego-niż karton, mogą Państwo użyć tego typu pojemnika. Wadą tego typu pojemników jest to, że nie są one tak łatwe w transporcie ze względu na ich wagę i nieporęczność.
  • Pudła na garderobę – Są to duże pojemniki z drewna lub tworzywa sztucznego do przechowywania ubrań. Stosuje się je również przy przeprowadzkach, zaletą w przypadku pudeł na garderobę jest to, że oprócz Państwa odzieży i innych rzeczy osobistych podczas transportu mają więcej miejsca do przechowywania takich rzeczy jak buty.

Gdzie kupić pudła do przeprowadzki?

Większość sklepów, które sprzedają materiały do pakowania, oferuje kartony do przeprowadzek w ilościach hurtowych. Zazwyczaj są one nieco tańsze, gdy kupuje się je hurtem niż pojedynczo. W wielu przypadkach firmy od przeprowadzek np. https://przeprowadzkiwarszawa.net/ oferują dostarczanie pudeł i kartonów do przeprowadzki. W przypadku kartonowych pojemników łatwo jest je znaleźć, są dostępne nie tylko w każdym większym markecie, ale również na najpopularniejszych serwisach aukcyjnych. Stąd można kupić je nie wychodząc z domu. W przypadku solidniejszych pudeł do przeprowadzki niestety bardzo często wiąże się z pójściem do sklepu typu Castorama bądź Selgros czy inny większy market w celu zakupu.

Dobry plan – podstawa przeprowadzki – Firmy przeprowadzkowe – wszystko o przeprowadzkach

Similar Posts