Porady

Jak zamówić ekipę do przeprowadzki?

Na przeprowadzkę z jednego miejsca do drugiego, mnóstwo osób ma zazwyczaj niewiele czasu. Dlatego też, z dużym wyprzedzeniem planują oni ten dzień, gdy szybko i sprawnie spakują się i przewiozą rzeczy pod nowy adres. W tym momencie może okazać się także niezbędna pomoc fachowców czyli ekipy, która zajmuje się przeprowadzkami kompleksowo i profesjonalnie. Jak to wszystko wygląda w terminie? Jak zamówić takie osoby i auto do przeprowadzki? Podpowiedź poniżej.

Przeprowadzka krok po kroku

W internecie oraz w prasie jest sporo ofert firm, które zajmują się przeprowadzkami kompleksowo. Wiele z nich jest w stanie nawet całkowicie wyręczyć klientów i zajmą się dosłownie wszystkim – od pakowania do rozpakowania rzeczy klienta. Trzeba jednak liczyć się w tym przypadku ze zwiększonymi kosztami, szczególnie, gdy taka przeprowadzka odbywa się np.: do innego miasta.

Jak to wygląda w praktyce?

Ekipa zajmująca się przeprowadzkami przyjeżdża do klienta, pakuje go w asortyment, którym zazwyczaj sama dysponuje. Są to specjalne kartony, pojemniki, wieszaki, worki itp. Dzięki temu wszystko jest odpowiednio zabezpieczone i idealnie przygotowane na czas transportu. Następnie rzeczy klienta załadowane są na samochód dostawczy w odpowiedniej kolejności. Ekipa zajmuje się także zabezpieczeniem i wyniesieniem mebli oraz sprzętów RTV i AGD. Warto wcześniej uzgodnić jakie mniej więcej rzeczy będą przewożone, by firma mogła się przygotować i zabrać ze sobą różnego rodzaju wózki, które pomogą im w przeniesieniu rzeczy wielkogabarytowych.

Samochody

Dobrze jest także wcześniej ustalić ile mniej więcej rzeczy zostanie przetransportowanych. Czasami klienci przewożą dosłownie całe mieszkania i domy, na co potrzebne są naprawdę duże auta, by wszystko mogło się w nich pomieścić. Trzeba także wziąć pod uwagę, iż czasami jeden kurs nie wystarczy i firma kilkakrotnie będzie musiała przejechać wskazaną trasę, by przewieść wszystko. Ważne jest także, by zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie rzeczy klienta. W dobrych samochodach znajdują specjalne pasy, którym można przymocować meble oraz kartony, by te nie przemieszczały się podczas drogi.

Ile kosztuje taka usługa?

Przeprowadzki Warszawa ustalają ceny bardzo indywidualnie. Wiele zależy od tego, czego klient oczekuje i co wchodzi w skład usługi związanej z przeprowadzką oraz czy klient przeprowadza się do miejsca, które znajduje się w tym samym mieście. Koszt wynajęcia np. samego samochodu do przeprowadzki zależy od czasu, na jaki go wynajmujemy. Jeżeli chcemy skorzystać jeszcze z pomocy profesjonalnej ekipy, trzeba wówczas liczyć się ze znacznie wyższą fakturą. Do tego dochodzi także wynajęcie asortymentu do przeprowadzki czyli potrzebnych kartonów, pojemników i wieszaków. Ważny jest także termin. Wielu klientów ustala go często z dość dużym wyprzedzeniem i wtedy cena jest jak najbardziej korzystna. Są osoby, które muszą wyprowadzić się „już”, wówczas za taką ekspresową usługę zapłaci się znacznie więcej. Warto o tym pamiętać, jeżeli już teraz planuje się przeprowadzkę do nowego mieszkania lub domu.

Similar Posts