Porady

Jak wybrać firmę od przeprowadzek?

W czasach panującego wirusa coraz częściej stawiani jesteśmy przed wyborem walki o pracę, zlecenia, czy nawet codziennego funkcjonowanie. Wiele firm dodatkowo dało możliwość rozpoczęcia pracy w formie zdalnej przez co, bardzo często zdajemy sobie sprawę, że wynajem mieszkania niekoniecznie jest niezbędny. Naturalnie bliskość ułatwia kontakty międzyludzkie, ale kiedy nawet wyjście na świeże powietrze jest ograniczone, to coraz częściej powstaje myśl powrotu w rodzinne strony.

Przez lata mieszkania w mieście, na pewno zdążyliśmy otoczyć się sporą ilością niezbędnych przedmiotów, które choć nie zawsze funkcjonalne pozwalają powspominać jakieś zdarzenie. Tak trudno byłoby się rozstać z takimi przedmiotami, a co dopiero je wyrzucić.

W takich przypadkach pomocne są firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu przeprowadzek, ale nie zawsze wybór jest tak oczywisty, gdyż zależy to od wielu czynników np. ilości przedmiotów, mebli, itp. Dlatego bardzo istotne jest wcześniejsze przygotowanie się do przeprowadzki, począwszy od przejrzenia rzeczy, poprzez pakowanie i na wyborze formy przewozu. Kiedy rzeczy nie ma dużo przeprowadzka będzie tańsza w formie taxi bagażowego, gdzie walizki, torby i inne przedmioty, które nie ulegną zniszczeniu lub nie obawiamy się ich zniszczenia.

Na co trzeba uwagę zwrócić, by przewidzieć jaka forma transportu będzie potrzebna:

 1. Ilość i rodzaj rzeczy jakie posiadamy.
  • W przypadku ubrań jak dużo pudeł lub wszelkiej maści toreb, czy walizek zajmie.
  • Jak dużo posiadamy książek. Domowa biblioteczka potrafi zajmować sporo miejsca i żal byłoby utracić kolekcję książek, których często nie ma jak kupić już.
  • Wszelkiej maści zastawa, garnki. W przypadku takich przedmiotów trzeba zachować dodatkową ostrożność przy pakowaniu i bardzo przyłożyć się do zabezpieczenia.
  • Sprzęt AGD i meble. Bardzo często wynajmowane mieszkania zastaliśmy w stanie surowym i wszelki sprzęt jest Nasz. Samodzielne odłączenie kuchenki jest złym pomysłem i wymaga ekspertów z uprawnieniami by odpowiednio zabezpieczył np. kurki z gazem.
  • Inne przedmioty np. delikatne, które wymagać będą dodatkowej uwagi przy zabezpieczaniu.
 2. W jaki sposób zabezpieczy się przedmioty.
  • Dla wielu rzeczy wystarczą kartonowe pudła, czy walizki.
  • W przypadku delikatnych rzeczy dodatkowo potrzebna będzie folia bąbelkowa, czy nawet gazety. Ale gazety nie zawsze dobrze zabezpieczają szklane przedmioty, kiedy na drodze pełno dziur i podskakiwać mogą.
 3. Czy przedmioty wymagać będą demontażu. Meble bardzo często jest rozłożyć bo pozwoli to nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale też jest mniejsza szansa na zniszczenie przy transporcie.
 4. Czy demontaż specjalistyczny będzie potrzebny. W przypadku np. kuchenki bardzo często poza demontażem wymagane jest zabezpieczenie np. gazu.

Na podstawie takich informacji można zobaczyć, czy przewidzieć jak duży transport będzie niezbędny do sprawnego przeprowadzenia. Wiele firm również dostarczy kilka dni wcześniej przed planowaną przeprowadzką pudła, materiały do zabezpieczenia, a nawet pomoże w przygotowaniach.

Przeprowadzki Warszawa obecnie są dość mocno utrudnione przez wszelkiej maści protesty i manifestacje, stąd dodatkowo należy zaplanować odpowiednią godzinę, by uniknąć trudności z przejechaniem przez centrum miasta. Takie utrudnienia również mają wpływ na wybór potencjalnej firmy przewozowej.

Jak wybrać firmę?

 1. Wiedząc ile miejsca zajmują można wybrać między taxi bagażowe, a zamówieniem przeprowadzki.
 2. Jak dużo ciężkich rzeczy jest do przewiezienia. Nie dużo firm dostarcza pomoc w wynoszeniu, czy demontażu mebli i sprzętu agd. Dlatego bardzo istotne jest zwrócenie uwagi, czy taki pakiet usług jest dostępny.
 3. Ile czasu potrzeba na zapakowanie, przewiezienie oraz wypakowanie. Pozwoli to wybrać najbardziej opłacalną formę rozliczania. Wiele firm nalicza za godzinę wynajmu plus np. podstawienie samochodu. Dodatkowo dolicza wszelkie opłaty za inne czynności. Stąd jeśli trudno jest przewidzieć czas dobrym pomysłem jest wybranie firm, które rozliczają na podstawie wyceny.
 4. Jak dużo jest cennego i delikatnego sprzętu. Wtedy pierwszą myślą powinno być nie tylko poprawne zabezpieczenie, ale czy firma dostarcza gwarancje i ubezpieczenie transportu.
 5. W przypadku kiedy nie wiemy jak dużo miejsca zajmą rzeczy w transporcie skorzystanie z usług firm, które pomogą to oszacować.
 6. Posiadany czas na przeprowadzenie przeprowadzki. Im mniej czasu, tym trzeba liczyć się z wyborem droższych firm, które posiadają większą ilość aut do takich czynności.

Bardzo często kierując się ceną można wydać więcej niż w firmach profesjonalnych o wysokich ocenach i cenach jednostkowych. Jest to związane właśnie z kosztami dodatkowymi, czy to za czas i np. pomoc przy demontażu i montażu. Stąd sam proces przeprowadzki powinien być przemyślany i z zadbaniem nie tylko o bezpieczeństwo swoich rzeczy, ale też o zabezpieczeniu miejsca, z którego bardzo często niechętnie wyprowadzamy się.

Similar Posts