Porady

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Wszelkie akcesoria do przeprowadzki są łatwo dostępne, stąd jeśli ciągle nie wiadomo w jaki sposób zapakować i zabezpieczyć dobytek, ten artykuł jest dla Ciebie.

Przeprowadzka, bardzo często sam proces bywa bardzo stresujący, czy to z powodu przeprowadzki, czy np. krótkiego terminu na organizacje i spakowanie. Choć pakowanie wydaje się proste, bywa często czasochłonne, ale z dobrym planem działania można wykonać szybko, sprawnie i bez większych trudności.

Również miasto w jakim proces przeprowadzki będzie przeprowadzany. W przypadku dużych miast np. przeprowadzka w Warszawie będzie znacznie łatwiejsza niż np. w w małych mieścinach, gdzie często musimy liczyć się z szukaniem wsparcia od znajomych. Dobrym pomysłem, jest poszukanie firm i sprawdzenie cen, dostępności na dany termin oraz czy dostarczają akcesoriów do przeprowadzki.

Jak zamówić ekipę do przeprowadzki?

Jakie akcesoria są najbardziej potrzebne do przeprowadzki?

Najwygodniejsze są kartonowe pudła, dostępne o wielu rozmiarach, który pozwolą odpowiednio zorganizować dobytek. Choć każdy pamięta o nich, tak o odpowiednich wypełniaczach, czy taśmach niestety przypomina się dopiero w chwili pakowania.

To wszelkiej maści wypełniacze, pozwalają zabezpieczyć przedmioty w kartonach, by nie uległy zniszczeniu, czy nie rozsypały się w trakcie transportu. Wszak jak najbardziej wypełnienie pudła pozwala uniknąć przemieszczania się przedmiotów, również w trakcie noszenia.

Folia bąbelkowa przydaje się przy zabezpieczaniu przedmiotów kruchych typu porcelana, szkło, które bardzo źle znosi „latanie” i transport. Tak wszelkie kruche przedmioty można dodatkowo zabezpieczyć styropianem, który również przyda się przy zabezpieczaniu mebli, by nie porysowały się, choć i tu również wszelkie pianki czy filc również będzie pomocny.

Również folia stretch, czy tekstura usztywni dany przedmiot, tak że pozostanie nienaruszony nawet w przypadku uderzenia.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Obecnie z powodu zamkniętych centr handlowych, zakup pudeł jest mocniej ograniczone z powodu wirusa. Dlatego zakup kartonów do przeprowadzki, można dokonać po przez internet, na wszelkich portalach aukcyjnych, sklepach internetowych, również w dużych sieciówkach, które prowadzą sprzedaż internetową, pomimo zamknięcia centr handlowych. Dodatkowo bardzo często oferują również wszelkie inne akcesoria, która przydadzą się przy pakowaniu, czy nawet zabezpieczaniu przedmiotów.

Choć w przypadku, kiedy czynności wykonuje się na „ostatnią” chwilę, dobrym pomysłem jest skorzystanie z firm od przeprowadzek. Można często skorzystaj z Google maps, by zobaczyć jaka firma jest najbliżej np.: przeprowadzki warszawa – Mapy Google

Jak organizować proces pakowania?

Pakowanie poszczególnych przedmiotów, choć wydaje się oczywiste, tak zupełnie inne podejście trzeba wykonać w zależności czy pakujemy meble kosmetyczne, czy domowe, a nawet biurowe, czy to ubrania, czy to szkło, czy inne.

Pakowanie szkła, potrafi być jedną z najbardziej zajmujących czynności pakowania. Tu każdy element powinno się owinąć papierem, pianką, czy folią bąbelkową. Od wewnątrz również, niezależnie czy to kieliszek do wina, czy szklana, i unikać zostawiania luźnej przestrzeni, którą należy zapełnić. Każdy przedmiot powinien być zabezpieczony, ale również spakowanie do kartonu w rozsądnej „wadze”.

Pakowanie ubrań, najprostszym rozwiązaniem jest załadowanie do worków, lecz powoduje to, że ubrania na pewno będą mocno wygniecione. Tu również kartony znacznie ułatwią organizacje, gdyż odpowiednio spakowane ubrania zajmą mniejszą przestrzeń, a przez to „zmieścimy więcej”. Ubrania z delikatnych tkanin dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć workami próżniowymi, co ochroni przed wilgocią. W przypadku ubrań „galowych” tu specjalistyczne pokrowce są najrozsądniejszym wyborem, a dodatkowo karton dobrze byłoby by spełniał rolę „szafy”.

Przygotowanie mebli do przeprowadzki, to jedno z trudniejszych zadań, bardzo często wiąże się to z demontażem i ponownym montażem. Nierozsądne jest wykonanie demontażu dużych regałów, tu dodatkowa para rąk na pewno przyda się. Pozwoli to na upewnienie się, że „śrubki” nie zginą, czy nie zapomni się o jakimś większym elemencie. Tu również bardzo często przychodzą z pomocą firmy specjalizujące się w przeprowadzce, którą tą czynność wykonają. Zabezpieczenie poszczególnych elementów podobnie jak w przypadku pakowania szkła, wymaga zabezpieczenia osobno poszczególnych elementów i tu przydaje się nie tylko folia bąbelkowa, ale tektura. Dodatkowo zabezpieczenie folią stretch ułatwi przenoszenie, ale również drobny wózek byłby pomocny.

W przypadku innych elementów, takich jak książki pakowanie również powinno zachować ograniczanie luźnej przestrzeni, by nie „latały” w transporcie. W przypadku transportu elektroniki bardzo często trzeba podejść do rozwiązania, nie tylko jak do mebli, czy szkła, ale również i ubrań. Duża część elektroniki nie lubi wstrząsów, dlatego dodatkowo trzeba odpowiednio „złagodzić” i przystosować kartony do zachowania równowagi i tu idealnym rozwiązaniem są folie bąbelkowe.

Ale wszystko to, to kwestia dobrego planu, dobry plan – podstawa przeprowadzki.

Similar Posts